Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Jak na správné pomůcky ke studiu jazyků
Jak na správné pomůcky ke studiu jazyků

Ne každý student si vybírá jazykový kurz podle toho, jaká učebnice nebo další pomůcky se v něm používají. A pak se často stává, že si musí pro kurz koupit učebnici, která mu nesedí, a po ukončení kurzu ji buďto schová do poličky, kde se na ni leda práší, anebo ji vyhodí úplně. Každý lektor nebo jazyková škola používá svoje osvědčené materiály.

Určitě ale není od věci si výukové materiály před nástupem do kurzu alespoň najít na internetu a zjistit, jestli mají šanci Vám sedět. A pokud máte pochybnosti, proč se používají zrovna tyto pomůcky, zeptejte se svého lektora. Jeho vysvětlení může počáteční nedůvěru snížit, stejně jako správné používání doporučených materiálů.

 

 

Jazykový kurz nemusí být drahý

Pokud si nemůžete dovolit jazykový kurz, je možné se pustit do samostudia, využít internetové výukové materiály a pořídit si kvalitní pomůcky pro samouky. Není ovšem od věci občas se s někým poradit a zjistit, jestli všechny jazykové jevy používáte správně. K tomu jsou užitečné konverzační kurzy, kde vás komunikace s ostatními namotivuje pro další zdokonalování.

Pokud ale k udržení studijní morálky potřebujete spíše termíny a lektora, který by Vás tlačil dál, můžete si zkusit najít kurz ve slevě. Na portálu Slevykurzu.cz nabízí jazykové školy standardní kurzy angličtiny, kurzy němčiny i ostatních jazyků za zvýhodněnou cenu. Jedná se většinou o místa v kurzech, která se nezaplnila. Škola chce mít samozřejmě plnou kapacitu a poté inzeruje své kurzy za příznivější cenu. Do spousty nezaplněných kurzů se také dá přiskočit i po jejich započetí. Sice přijdete o několik hodin, ale o to větší dostanete slevu. Nemusíte se bát, že byste nestíhali – do obrazu se na jazykových kurzech dostanete velmi rychle.

Ať se rozhodnete jakkoli, rozhodně se nevyplatí šetřit na jazykových pomůckách – mohou Vám vydržet mnoho let a pokud vyberete správně, můžete se k nim pravidelně vracet pro osvěžení znalostí. 

Angličtina

Angličtina online uspokojí studenty, kteří hledají výuku angličtiny nebo internetové zdroje pro studium angličtiny. Učitelé angličtiny a překladatelé angličtiny spojili své síly a připravili recenze webů, které doporučují svým studentům ke studiu a procvičování angličtiny jako doplněk k učebnicím a klasickým pomůckám. Dobrého překladatele si zde najdou i zákazníci, kteří potřebují překlady angličtiny.

Němčina

Němčina online je jazykovou mutací výše zmíněného serveru pro německý jazyk. Opět zde najdete informace zaměřené na výuku němčiny, rozcestník německých webů a překladatele němčiny pro ty, kteří potřebují překlady němčiny.

Francouzština, španělština a italština

Také pro další jazyky existují analogické portály, které vám pomohou se studiem jazyka i s hledáním překladatele. Jsou to Francouzština online, Španělština online a Italština online. Využijte je, stojí to za to.

Profesionální pomůcky

Dostanete se občas i k překladům a nevíte, po jakém slovníku sáhnout? Google překladač Vám ve většině případů bohužel stačit nebude. Profesionální překladatelé a tlumočníci používají jak slovníky klasické (papírové), tak i jejich elektronické verze. Většina nakladatelů vydává verze obě, a tak se zakoupením papírového slovníku často dostanete vlastní heslo i k elektronické platformě. Vedle slovníků ale existují i profesionální programy pro překladatele. Jedná se ale spíše o překladové a terminologické databáze, které slouží pro zachování správného obsahu odborných překladů (používá je především každý pokročilý překladatel angličtiny a překladatel němčiny); pro tyto jazyky jsou k dispozici nejrozsáhlejší terminologické databáze. Pokud jste dostali překlad za úkol a jednoduše si netroufáte, můžete zkusit oslovit profesionály z databáze tlumočení-překlady.cz.

 

Dalibor Hrabec & Zuzana Hrabcová (c) 2005 - 2022
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz